Netradiční využití bublinkové fólie



Bublinkovou fólii zná kde kdo. Původně se s ní počítalo jako s tapetou na stěny v interiéru, ale to byl zřejmě až příliš extravagantní nápad. V propadlišti dějin však neskončila, naopak se s úspěchem využívá v logistice a při stěhování. Balí se do ní různé předměty a vzduch v bublinkách je dokonalou izolační hmotou a ochrannou bariérou před mechanickým poškozením.

My bychom vám nyní rádi nabídli další možnosti využití bublinkové fólie.

bublinková fólie

Odstraňování staré malby – chystáte se malovat byt a budete seškrabovat starou malbu? Toto rozhodně není záviděníhodná situace, ale usnadnit si ji můžete právě s bublinkovou fólií. Položíte ji na podlahu ve dvou vrstvách proti sobě nebo v jedné vrstvě, slepíte jednotlivé pruhy lepicí páskou a máte perfektní ochranu před padajícími mazlavými kusy staré malby. Tento nepořádek pak snadno uklidíte – necháte malbu vyschnout a pak jí jen sklepnete z fólie na hromádku a fólii pak můžete ještě na něco použít.

Zakrývání předmětů při malování – některé malířské fólie jsou natolik tenké, že se při malování mohou snadno potrhat. Bublinková fólie se vám tak jednoduše nepotrhá, ta je velmi pevná a odolná a poradí si i s hrubším zacházením.

fólie s bublinkami

Čištění kuchyňského sifonu – požádala vás manželka o vyčištění odpadu u kuchyňského dřezu? Pak byste si mohli položit bublinkovou fólii na podlahu, abyste ji nezašpinili montérkami a hnědým slizem z odpadového potrubí. Fólie zároveň poskytne pohodlí při práci, pokud sedíte nebo klečíte na tvrdé keramické dlažbě.

Přesazování rostlin – role fólie s bublinkami vám může být nápomocná při přesazování pokojových rostlin. Rozložíte ji na podlaze, vysypete na ni vrstvu substrátu a pustíte se do práce. Zbytek substrátu jen lehce sklepnete z fólie zpět do igelitového pytle a máte hotovo. Plocha fólie je dostatečně velká, aby zabránila zašpinění okolí.